Továbbra is titkolják, mennyit keres Szemereyné Pataki Klaudia kecskeméti polgármester férje, Szemerey Szabolcs az MNB Pallas - alapítványai által létrehozott Kecskeméti Duális Oktatás (KEDO) Zrt. vezérigazgatójaként. A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság állásfoglalása ellenére ugyanis Szemerey Szabolcs, aki egyben Matolcsy György unokatestvére is, csak az összesített adatokat adta ki az adatigénylésemre. Így azt, hogy személyesen ő és munkatársai mennyit keresnek, mennyi közpénzt kapnak havonta, továbbra is titkolják. Az azonban az összesített adatokból is látszik, hogy egy alkalmazott átlagosan közel egymillió forintot keres a KEDO-nál.
A Szemerey Szabolcs által vezetett Kecskeméti Duális Oktatás (KEDO) Zrt. hónapok óta titkolja, mennyi közpénzt költenek el bérekre az MNB Pallas - alapítványai által létrehozott intézménynél. Mint ismert, Szemerey Szabolcs Matolcsy György unokatestvére és Szemereyné Pataki Klaudia polgármester férje.
Sumákolás és titkolózás
Mivel a KEDO közpénzekből, a mi adóforintjainkból működik, még 2016 májusában kértem, hogy hozzák nyilvánosságra, milyen fizetéseket kapnak az intézmény munkatársai, vezető tisztségviselői. A KEDO kérésem ellenére nem adta át nekem a kért adatokat, csak az időt húzta. Ezért Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz fordultam az adatok eltitkolása miatt. A hatóság egyértelműen nekem adott igazat, és felszólította a Kecskeméti Duális Oktatás Zrt vezetését, hogy igenis valljanak színt, és küldjék meg nekem a kért béradatokat, pontosan úgy, ahogyan azt kértem.
(Csak mellékes, hogy a KEDO először arra hivatkozva hagyta figyelmen kívül az adatkérésemet, hogy álltásuk szerint rossz email címre küldtem el a kérelmemet. Ez már csak azért is furcsa, mert a társaság hivatalos, cégjegyzékben megjelölt címére küldtem a levelem, tehát vagy rossz cím van megadva a cégjegyzékben, vagy egyszerűen nem mondanak igazat. De ez most mellékes.)
A lényeg, hogy a hatóság állásfoglalása egyértelmű: mivel a KEDO közpénzt költ, jogunk van tudni, hogy ki, mennyit keres a mi adóforintjainkból. Ehhez képest a KEDO nem azt küldte el, hogy a vezető tisztségviselők és az alkalmazottak személyre lebontva pontosan mennyit keresnek, hanem csak az összesített béreket. Így próbálják elsumákolni, mennyi közpénzt is kap Szemerey Szabolcs, Matolcsy György unokatestvére, a kecskeméti polgármester férje. Ezt természetesen nem hagyom, így újabb jogi lépéseket teszek annak érdekében, hogy megtudjuk az igazságot.
A csillagászati bérek már most látszanak
Az azonban az összesített adatokból is látszik, hogy csillagászati bérekért dolgoznak Szemerey Szabolcs és kollégái, amit minden egyes fillérig a mi pénzünkből, a mi adóforintjainkból, közpénzekből fizetnek.
(Részlet a KEDO által küldött adatközlésből.)
A KEDO 6 alkalmazottja összesen több mint bruttó 5 millió 600 ezer forintot keres havonta. Tehát átlagosan bruttó 941 ezer forintot. De ez az átlagos bér tartalmazza a titkárnő fizetését is, így vélhetően Szemerey Szabolcs ennél az egymillió forintnál nagyságrendekkel többet kereshet.
A 10 fő igazgatósági és Fb-tag átlagos megbízási díja összesen bruttó 4 millió 600 ezer forint, ami havi szinten 460 ezer forintot jelent egy főnek átlagosan.
Összesen tehát közpénzből fenntartott KEDO éves bérköltsége közel 123 millió(!) forint. Ezek iszonyatos pénzek. Sem az Fb- és igazgatósági tagok, sem pedig egy közpénzből gazdálkodó intézmény alkalmazottai nem keresnek ennyit sehol sem a versenyszférában. Hol kapna Szemerey Szabolcs tanárként egymillió forintot − vagy vélhetően ennél sokkal többet?! Melyik közintézménynél keresnek az alkalmazottak bruttó közel egymillió forintot?! Az Fb- és igazgatósági tagok havi 460 ezer forintos megbízási díját melyik piaci vállalkozás fizetné meg?!
Ilyen bérek, ilyen pénzszórás egy piaci vállalkozás esetében elképzelhetetlenek lennének. Csak összehasonlításképpen: járulékokkal és mindennel együtt Szemereyék évente közel bruttó 123 millió forintot költenek el 16 fő bérére közpénzekből. Az én cégemnél, ami versenyszféra, és nem közpénzt költ, hanem közpénzt termel, 50 fő bérére költünk el egy évre bruttó valamivel többet mint ez a 123 millió forint.
Akkor hogy is van ez?